JAK OBUDOWAĆ ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ: PORADY DOTYCZĄCE MONTAŻU I UŻYTKOWANIA

JAK OBUDOWAĆ ZBIORNIK NA DESZCZÓWKĘ: PORADY DOTYCZĄCE MONTAŻU I UŻYTKOWANIA

Kiedy chodzi o pojemnik na deszczówkę, zazwyczaj wybieramy spośród pojemności od 100 do 5000 litrów o prostym designie - właśnie takie oferowane są na rynku. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, jak w prosty sposób obudować lub zamaskować zbiornik, aby stał się naturalnym elementem Państwa ogrodu:

1. Pnącza, które ukryją wszystko

Rośliny nie tylko ożywią ogród, ale też skutecznie ukryją to, czego nie chcemy widzieć na co dzień. Bluszcz, powojniki, wiciokrzew – wariantów jest naprawdę dużo. Rośliny te można sadzić bezpośrednio przy zbiorniku lub w donicach ustawionych wokół niego. Najlepsze jest to, że rośliny rosną same. Zostaje jedynie zasadzić, podlać – i gotowe.

2. Kolorystyka dopasowana do otoczenia

Dekorowanie beczki sprawia przyjemność, ale można również rozważyć wybór takiego zbiornika, który będzie od razu świetnie wtapiać się w otoczenie. Pod tym względem najlepiej prezentować się będą zbiorniki w kolorze zielonym, marmurowym lub szarym.

W swojej ofercie posiadamy plastikowe zbiorniki w kolorze zielonym oraz marmurowym, przypominającym asfalt i elewację domu. Maskują się z otoczeniem, i nie muszą Państwo zastanawiać się nad tym, jak je ukryć. Właśnie plastikowe produkty dobrze sprawdzą się w warunkach przechowywania na zewnątrz.

UHP VERTICON od 500 do 5000L w kolorach marmurowym, szarym, zielonym, czarnym, białym oraz niebieskim: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13

Można spotkać się z informacją, że zielony kolor zapobiega powstawaniu glonów, ale w rzeczywistości dotyczy to wszystkich ciemnych kolorów. Wpływ ten będzie znikomy w porównaniu z wpływem, który mają właściwości konkretnej cieczy, warunki eksploatacji i temperatura przechowywania pojemnika. Dlatego można wybrać kolor, który się podoba, a aby woda nie psuła się zbyt szybko, należy przechowywać zbiorniki w cieniu.

Nasze zbiorniki plastikowe w kolorze białym umożliwiają kontrolę poziomu wody. Wszystkie kolory są odporne na promieniowanie UV, a tworzywo ma wysoką odporność termiczną (od -40 do +60°C).

3. Dekoracyjne osłony

Kto nie kocha drewna? Ma w sobie coś ponadczasowego, co przyciąga wzrok i wprowadza do przestrzeni odrobinę ciepła. Drewniane ekrany czy małe płotki? Bez różnicy. Prosty panel z naturalnego drewna w mig zamieni każdy zbiornik w coś, co wygląda jak celowo zaprojektowany element ogrodu.

Niemal każdy zbiornik można ukryć w pergoli, altanie czy nawet częściowo w murowanym ogrodzeniu. W ten sposób stanie się prawie niewidoczny, a jednocześnie będzie pełnił swoją praktyczną funkcję. Najważniejszym, podczas montażu beczki, jest jej ustawienie na równym i stabilnym podłożu.

Ze swojej strony proponujemy od razu zdecydować się na wybór podziemnego zbiornika, by nie martwić się o zakup jakichkolwiek materiałów dodatkowych do obudowy zbiornika. Im bardziej płaski on będzie, tym łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej stabilna będzie go instalacja. W związku z powyższym zaprojektowaliśmy zbiorniki podziemne o pojemności 3000 oraz 8000L, które pojawią się w asortymencie już tej zimy.

Należy pamiętać, że do zakopania w ziemię nadają się wyłącznie zbiorniki podziemne, nawet w przypadku gdy producent nie zawiadamia o tym na swojej stronie. Zbiorniki naziemne nie są przeznaczone do wysokiego ciśnienia zewnętrznego.

W tej chwili oferujemy zbiorniki naziemne UHP Kubaton High B-1000 i B-2000, które nasi klienci najczęściej przechowują w piwnicach ze względu na to, że mieszczą się w drzwiach: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-26

Są one smukłe, dlatego mieszczą się pod budynkami lub wzdłuż ogrodzeń, będąc niezauważalnymi.

Jak wybrać najlepszy sposób obudowy zbiornika na deszczówkę?

Jesteście Państwo fanami nowoczesnego minimalizmu, rustykalnych klimatów, a może bujnych, zielonych ogrodów? Cokolwiek Państwo wybierzecie, pamiętajcie: zbiornik na deszczówkę to nie tylko praktyczny element, ale także okazja do kreatywności.

Eksperymentując, cieszycie się Państwo korzyściami, jakie przynosi oszczędzanie wody, jednocześnie tworząc piękną, stylową przestrzeń wokół domu. Ważne jest aby pamiętać o ochronie beczki przed uszkodzeniami oraz jej ustawienie na równym i stabilnym podłożu.  

Państwa zbiornik nie musi być tylko zbiornikiem. To może być coś więcej. Państwa wizja, Państwa ogród, Państwa estetyka. Teraz już Państwo wiecie, jak to zrobić. Jeżeli nie zdecydowaliście Państwo, którą objętość, kształt i kolor zbiornika wybrać, zapraszamy do przeczytania tego artykułu:

https://uhplast.pl/blog/zbiorniki-do-gospodarstwa-rolnego-pojemnosc-kolor-ksztalt