ZBIORNIKI DO GOSPODARSTWA ROLNEGO: POJEMNOŚĆ, KOLOR, KSZTAŁT

ZBIORNIKI DO GOSPODARSTWA ROLNEGO: POJEMNOŚĆ, KOLOR, KSZTAŁT

Który zbiornik wybrać: okrągły czy prostokątny, niski czy wysoki, biały czy zielony, 400 czy 2000 litrów? Każdy z rolników prędzej czy później stawia sobie takie pytania.

W tym artykule będzie mowa o zbiornikach plastikowych. Są one stosunkowo lżejsze,łatwiejsze w transporcie i montażu w porównaniu do zbiorników metalowych lub betonowych. Dzięki temu rolnicy mogą je łatwo przenosić oraz szybko zainstalować. Są odporne na korozję, więc mogą służyć przez wiele lat. Kolejną ich zaletą jest niski koszt produkcji.

WODA DO NAWADNIANIA

Pojemność: od 1000 do 5000 litrów

Wybór zależy od tego, ile wody potrzebują rośliny uprawne i jak duża powierzchnia jest do nawodnienia. Do gospodarstwa o powierzchni do 1 ha wystarczy zbiornik o pojemności do 3000 litrów. Do większego warto wybrać zbiornik o pojemności do 10 000 litrów lub więcej.

Kolor: nie ma dużego znaczenia

Można spotkać się z informacją, że zielony kolor zapobiega powstawaniu glonów, ale  w rzeczywistości dotyczy to wszystkich ciemnych kolorów. Wpływ ten będzie znikomy w porównaniu z wpływem, który mają właściwości konkretnej cieczy, warunki eksploatacji i temperatura przechowywania pojemnika. Dlatego można wybrać kolor, który się podoba.

Nasze zbiorniki w kolorze białym umożliwiają kontrolę poziomu wody.

Kształt: poziome oraz pionowe okrągłe

Zbiorniki pionowe są bardzo efektywne w wykorzystaniu przestrzeni w pionie, co czyni je idealnym wyborem, gdy miejsca na działce jest niewiele. Dzięki mniejszej powierzchni kontaktu z podłożem, straty ciepła są mniejsze, co może być korzystne, gdy istotne jest utrzymanie stałej temperatury wody. Oprócz tego, okrągłe zbiorniki są lżejsze w porównaniu z prostokątnymi, co będzie miało znaczenie w przypadku zbiorników  o dużej pojemności. Wąskie zbiorniki pionowe mieszczą się w drzwiach.

Wśród zbiorników do nawadniania posiadamy pionowe UHP Verticon High (500-1000L) oraz UHP Verticon (1000-5000L) https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13:

Zbiornik V-2000

Zbiornik V-2000

Polecamy też zbiorniki  UHP Kubaton High (B-1000-2000L) https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-26:

Zbiornik B-2000

Zbiornik B-2000

Zbiorniki poziome dzięki swojemu kształtowi zajmują mniej miejsca, więc mogą być łatwo umieszczane pod budynkami lub wzdłuż ogrodzeń. Są one bardziej stabilne podczas transportu. Można je łatwo zakopać pod ziemią: im bardziej płaskie są, tym łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej stabilna będzie ich instalacja. Z uwagi na to zaprojektowaliśmy zbiorniki podziemne, które pojawią się w asortymencie już tej zimy.

Aktualnie nasi klienci wybierają serię nadziemnych zbiorników UHP Cisteron (1000-5000L): https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-15

Zbiornik G-2002

Zbiornik G-2002

PRZECHOWYWANIE NAWOZÓW ORAZ CHEMIKALIÓW

Pojemność:  od 500 do 2000 litrów

Objętość zależy od wielkości gospodarstwa i ilości nawozów, których się używa.

Kolor: nie ma dużego znaczenia

Wpływ będzie miał nie kolor, lecz materiał. Warto zwrócić uwagę, że zbiorniki do takich celów muszą być wyprodukowane wyłącznie z tworzywa wysokiej jakości, odpornego na substancje żrące.

Przewidzieliśmy to, projektując wszystkie nasze pojemniki: używamy tworzywa odpornego na większość związków chemicznych. Mogą Państwo skontaktować się z naszym działem eksperckim sales@uhplast.pl, aby dowiedzieć się więcej o możliwości przechowywania konkretnych chemikaliów w zbiornikach.

Kształt: okrągłe oraz prostokątne

Najlepiej wybrać zbiornik o kształcie okrągłym lub prostokątnym. Okrągłe zbiorniki są łatwiejsze w czyszczeniu oraz często preferowane ze względu na równomierne rozłożenie ciśnienia wewnętrznego. Zbiorniki prostokątne są wygodniejsze w magazynowaniu.  

Wybór kształtu zależy także od specyficznych wymagań dotyczących rodzaju przechowywanych substancji oraz miejsca instalacji.

Polecamy serię Kubaton High (500-2000L) https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-26 oraz zbiorniki o niskim środku ciężkości Cisteron (500-2000L) https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-15:

Do transportowania konieczny jest wybór serii zbiorników z bardziej szczelną pokrywą, wśród których są nasze UHP Kubaton Transport (60-500L) https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-19:

Zbiornik SK-500E

Zbiornik SK-500E

PRZECHOWYWANIE MLEKA

Pojemność:  od 500 do 2000 litrów

Rolnicy, zajmujący się produkcją mleka, potrzebują specjalnych zbiorników do przechowywania i transportu swoich produktów. W zależności od wielkości produkcji, optymalnym wyborem będą zbiorniki o pojemności 500-2000 litrów. Do małych gospodarstw odpowiednia będzie pojemność od 500 do 1000 litrów. Natomiast dla średnich gospodarstw polecamy zbiorniki o pojemności co najmniej 1000 litrów.

Kolor: biały i inne

Do tych celów najlepiej nadają się zbiorniki o kolorze jasnym, bowiem najlepiej odbijają promieniowanie słoneczne. To pomaga utrzymać niższą temperaturę w zbiorniku. Oprócz tego, na białym zbiorniku łatwiej dostrzec zabrudzenia, co ułatwia utrzymanie go                       w czystości. Biały kolor jest kolorem naturalnym, ale żadne z naszych zbiorników o innych kolorach nie zawierają składników, które wpływają na właściwości cieczy. W przypadku przechowywania mleka w pomieszczeniu, do którego nie docierają promienia słoneczne, kolor nie ma dużego znaczenia.

Kształt: okrągłe

Cylindryczne zbiorniki mają mniej zakamarków, co ułatwia dokładne mycie i dezynfekcję. To jest kluczowe w przechowywaniu mleka ze względu na higienę. Kolejną zaletą jest łatwiejsze utrzymanie stałej temperatury dzięki równomiernemu rozkładowi płynu, co jest istotne dla zachowania świeżości mleka. Ten kształt pozwala też na równomierne mieszanie mleka, co zapobiega osadzaniu się tłuszczu i innych składników.

W naszym asortymencie znajdą Państwo tylko certyfikowane produkty, w tym do przechowywania mleka - serie Verticon (500-3000L). Posiadamy też zbiorniki hermetyczne UHP Verticon Chemo-Transport (60-200L) https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13:

Zbiornik V-200

Zbiornik V-200