OD 100 DO 10 000 LITRÓW: DOBIERAMY ZBIORNIK DO PAŃSTWA POTRZEB
W tym przewodniku opowiemy, jak wybrać odpowiedną pojemność zbiornika, aby:
- zminimalizować wysiłek, związany z jego obsługą;
- zachować właściwości cieczy;
- zaoszczędzić miejsce.
W pojemnikach plastikowych przechowuje się wodę pitną, deszczówkę, roztwory medyczne, paliwo itp. Dla gospodarstw domowych, przedsiębiorstw przemysłowych czy gospodarstw rolnych pojemności mogą się znacznie różnić.
W GOSPODARSTWIE DOMOWYM
Woda pitna
W domu lub mieszkaniu najczęściej używa się zbiorników o pojemności od 100 do 500 litrów. Zbiornik 200/300-litrowy zapewni 3-4-osobowej rodzinie wodę pitną na kilka dni. Dla domku letniskowego lub domu na wsi polecamy wybrać większy zbiornik - do 1000 litrów, ponieważ zaopatrzenie w wodę nie jest regularne.
Do tych celów zaprojektowaliśmy zbiorniki UHP Verticon i Verticon High 100-1000 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13
Do transportu – Kubaton Transport: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-19
Wszystkie nasze zbiorniki posiadają Certyfikat PZH i są bezpieczne do przechowywania wody pitnej.
Deszczówka
To nie tylko ekologiczne, ale i korzystne rozwiązanie, ponieważ deszczówka świetnie nadaje się do podlewania ogrodów lub np. mycia samochodów. Pojemność optymalna zależy od powierzchni ogrodu lub trawnika oraz częstotliwości opadów. Najczęściej jest to 500-2000 litrów. Do dużych ogrodów nasi klienci wybierają zbiorników o pojemności co najmniej 2000 litrów.
Polecamy serie Kubaton High 500-2000: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-26 i Verticon 1500-5000 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13
Odpływy kanalizacyjne
Pojemność 2000-5000 litrów będzie optymalna do przechowywania ścieków i ich późniejszego usuwania w domu lub na działce. Dla domu jednorodzinnego wystarczy zbiornik o pojemności 3000 litrów, co pozwoli na bezpieczne przechowywanie ścieków przez kilka tygodni, aż do momentu, gdy nadejdzie czas ich wywozu. Do tych celów zaprojektowaliśmy podziemne zbiorniki, które będą dostępne już zimą. Link do nich dodamy w tym miejscu.
W GOSPODARSTWIE ROLNYM
Woda do nawadniania
Chodzi o duże ilości wody (3000-5000 litrów). Wybór zależy od tego, ile wody potrzebują rośliny uprawne, i powierzchni ziemi do nawadniania. Dla gospodarstwa o powierzchni do 1 ha wystarczy pojemność 3000 litrów, a dla większego warto wybrać pojemność do 10 000 litrów lub więcej.
Jeżeli Państwo wybierają zbiornik do swojego gospodarstwa, polecamy zwrócić uwagę na naszą serię UHP Verticon 3000-5000 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13
Przechowywanie nawozów oraz chemikaliów
Do tych celów nasi klienci najczęściej używają zbiorników o pojemności od 500 do 2000 litrów. Ona również zależy od wielkości gospodarstwa i ilości nawozów, których się używa. Warto zwrócić uwagę, że zbiorniki do takich celów muszą być wyprodukowane wyłącznie z materiałów wysokiej jakości, które są odporne na substancje żrące.
Przewidzieliśmy to, projektując wszystkie nasze pojemniki: używamy tworzywa, odpornego na większość związków chemicznych. Mogą Państwo skontaktować się z naszym działem eksperckim sales@uhplast.pl, aby dowiedzieć się więcej o możliwości przechowywania konkretnych chemikaliów w zbiornikach.
Polecamy serie Cisteron 500-2000 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-15 oraz Kubaton High 500-2000 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-15
Przechowywanie mleka
Rolnicy, zajmujący się produkcją mleka, potrzebują specjalnych zbiorników do przechowywania i transportu swoich produktów. W zależności od wielkości produkcji, optymalnym wyborem będą zbiorniki o pojemności 500-2000 litrów. Dla małych gospodarstw odpowiednia będzie pojemność od 500 do 1000 litrów. Natomiast dla średnich gospodarstw polecamy zbiorniki o pojemności co najmniej 2000 litrów.
W naszym asortymencie znajdą Państwo tylko certyfikowane produkty, w tym do przechowywania mleka - serie Cisteron 500-2000 litrów https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-15 oraz Verticon 500-3000 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13
ZASTOSOWANIA PRZEMYSŁOWE
Przechowywanie wody technicznej
W przemyśle wykorzystuje się duże ilości wody technicznej, dlatego wybiera się odpowiednie pojemniki: od 5000 litrów i więcej. W przedsiębiorstwach o dużym zużyciu wody mogą być używane zbiorniki nawet na 10 000 litrów i więcej.
Jeżeli szukają Państwo zbiornika, odpornego na wysokie temperatury i chemikalia, polecamy zwrócić uwagę na UHP Verticon 5000 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13
Tej zimy dodamy do asortymentu zbiorniki o pojemności od 8000 do 10000 litrów, w tym zbiorniki podziemne.
Przechowywanie paliwa
Przechowywanie paliwa to konieczność dla przedsiębiorstw przemysłowych, firm transportowych i gospodarstw rolnych. Optymalnym wyborem są zbiorniki o pojemności od 1000 do 5000 litrów. Na przykład dla małej firmy transportowej z kilkoma pojazdami wystarczy zbiornik o pojemności od 1000 do 2000 litrów, podczas gdy duża flota będzie potrzebowała zbiorników o pojemności powyżej 5000 litrów.
Nasza firma planuje wprowadzenie na rynek dużych pojemników do przechowywania paliwa już najbliższej zimy. Aktualnie nasi klienci są zadowoleni z jakości i wygody serii Kubaton Transport 60-500 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-19
Do przechowywania oleju napędowego zalecamy korzystanie z naszych zbiorników wyłącznie w kolorze białym.
Roztwory medyczne i inne specjalne płyny
W firmach medycznych, farmaceutycznych czy kosmetycznych zwykle potrzebne są zbiorniki o pojemności od 60 do 1000 litrów. Wybór zależy od rodzaju oraz warunków przechowywania płynów.
Ponieważ nasz plastik nie zmienia właściwości substancji, można je przechowywać w zbiornikach serii Kubaton, Verticon i Cisteron 60-1000 litrów.
Specjalnie opracowaliśmy serię zbiorników hermetycznych Verticon Chemo-Transport (60-200 litrów) https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13 do bezpiecznego transportu takich roztworów
OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
Zaopatrzenie w wodę i bezpieczeństwo pożarowe
W szkołach, szpitalach, kompleksach sportowych lub innych obiektach użytku publicznego ważne jest zaopatrzenie w wodę na wypadek sytuacji awaryjnych lub dla bezpieczeństwa pożarowego. Stosuje się więc duże zbiorniki o pojemności od 5000 do 10000 litrów. Wybór pojemności zależy od liczby osób korzystających z obiektu oraz jego ogólnej powierzchni.
Do tych celów polecamy pojemnik V-5000 https://uhplast.pl/v-5000
Już tej zimy na naszej stronie pojawią się nowe zbiorniki o pojemności od 5000 do 10000 litrów.
Zbieranie deszczówki
Do zbierania deszczówki na obiektach użyteczności publicznej odpowiednie są zbiorniki o pojemności od 2000 do 5000 litrów. Woda ta może być używana do podlewania roślin, czyszczenia terenów lub innych celów gospodarczych, co znacznie oszczędza zasoby.
Nasza rekomendacja to pojemniki Verticon 2000-5000 litrów: https://uhplast.pl/zbiorniki-plastikowe#custom-13
DODATKOWE CZYNNIKI, WPŁYWAJĄCE NA WYBÓR POJEMNOŚCI
Ograniczenia przestrzeni fizycznej
Wybierając pojemność i kształt zbiornika, należy uwzględnić powierzchnię i kształt wolnej przestrzeni. Zbiorniki mogą być pionowe lub poziome, a także mieć różną szerokość.
Jeśli Państwo potrzebują zbiornika o pojemności np. 2000 litrów, ale takiego, który mieści się w drzwiach, polecamy serię Kubaton High, a konkretnie B-2000: https://uhplast.pl/b-2000
Nasi menedżerowie pomogą wybrać zbiorniki także na inne niestandardowe warunki.
Częstotliwość napełniania lub używania
Należy wybrać pojemność, która odpowiada codziennym potrzebom. Na przykład, jeśli istnieje możliwość częstego napełniania zbiornika, lepszym rozwiązaniem będzie wybór mniejszej pojemności.
Koszt i budżet
Koszt będzie zależał nie tylko od pojemności zbiornika, ale także od materiału i wyposażenia (np. posiadanie złączy do podłączenia rur, zaworów lub systemu kontroli poziomu płynu). Wybierając optymalną pojemność, ważne jest uwzględnienie swojego budżetu i dostępnych opcji.
Swoją drogą u nas można zamówić montaż złączy lub złączki oddzielnie https://uhplast.pl/shop/zlaczka-mosiezna oraz zawory https://uhplast.pl/shop/plastikowy-kran-34
PODSUMOWANIE
Wybierając zbiornik, ważne jest by wziąć pod uwagę rodzaj płynu, warunki przechowywania, częstotliwość użytkowania, dostępną przestrzeń fizyczną oraz swój budżet. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą dopasować zbiornik do Państwa wymagań i potrzeb: sales@uhplast.pl